Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Zgłoś się!

**REJESTRACJA BĘDZIE OTWARTA OD 10.05.2025**

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie badawczym poświęconym synchronii (dopasowaniu) w relacji rodzic-dziecko

Badanie jest realizowane na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i ma na celu lepsze zrozumienie, jak rodzice i dzieci współdziałają ze sobą na poziomie zachowania oraz reakcji fizjologicznych. W ramach projektu planujemy badać dzieci typowo się rozwijające oraz dzieci w spektrum neuroróżnorodności, aby poszerzyć wiedzę na temat ich unikalnych sposobów interakcji. 

Na czym polega badanie?
Podczas spotkania będziemy:
🔹 Rejestrować wspólne aktywności i zachowanie Państwa i Państwa dziecka podczas oglądania bajek oraz zabawy.
🔹 Mierzyć biosygnały (aktywność mózgu i pracę serca) z wykorzystaniem przyjaznym dzieciom metod takich jak elektroencefalografia (EEG) lub funkcjonalna spektroskopia bliskiej podczerwieni (fNIRS) oraz elektrokardiografia (EKG).
🔹 Śledzić ruchy oczu, by lepiej zrozumieć mechanizmy uwagi i wzajemnego dopasowania.

Kto może wziąć udział?
🔸 Matki z dziećmi rozwijającymi się typowo, dziećmi w spektrum autyzmu oraz dziećmi urodzonymi przedwcześnie (przed ukończeniem 37 tygodnia ciąży) w wieku 3 – 5 lat.

Dlaczego warto?
🔹 Państwa udział pozwoli rozwinąć wiedzę na temat synchronii rodzic-dziecko, co może przyczynić się do tworzenia nowych narzędzi wspierających rozwój dzieci.
🔹 Dzieci otrzymają upominki.

>> ZGŁOŚ SIĘ <<

**REJESTRACJA BĘDZIE OTWARTA OD 10.05.2025**